На Тернопільщині музей розпочав дистанційний мистецький інфопроект

Через карантинні заходи, Тернопільський обласний художній музей закрили для відвідувачів. Але працівники музею на своїй сторінці у фейсбуку  розпочали знайомити поціновувачів мистецтва із цікавими творами з колекції музею.

Отже, картина Марії Приймаченко (Примаченко) «Жовтневі волошки» (1978. Гуаш, папір).

Кілька цікавих фактів про художницю:

1.Марія Приймаченко (Примаченко) народилася 30 грудня 1908 (12 січня) 1909) р. в селі Болотня, на Київщині. Батько був теслею, мати – визнаною вишивальницею. Сама Марія прекрасно вишивала.
2. У дитинстві перехворіла на поліомієліт: В подальшому усе життя мисткиня переживатиме страшні болі, не одну операцію і практично на всіх фото буде з милицями.
3. До цих пір сперечаються про те, як правильно пишеться прізвище художниці. У своїй статті режисер Лесь Танюк писав: «Одного разу я запитав її (Марію Примаченко ):- Так ви, Марія Овксентіївна, Приймаченко чи Примаченко? – Приймаченко, – без сумнівів відповіла вона. – Приймаченки ми, з «Приймаків»». Водночас, в інтерв’ю газеті «Сегодня» (від 8.02.2010) невістка художниці Катерина Приймаченко розповіла, що у свідоцтві про народження Марії Оксентіївни літери «Й» немає.
4. Малювала картини однаково вправно і лівою і правою рукою.
5. Пізнала в житті щастя любові (хоча чоловік загинув на фронті) і щастя материнства: її син Федір — теж народний художник, він був її учнем і другом.
6.Наприкінці червня 2006 з будинку художниці вкрали 77 картин. Частину з них вдалося повернути. Цей випадок вплинув на здоров’я сина Федора, який жив у будинку матері. А його родина стала обережнішою з непроханими гостями (будинок художниці завжди був відкритий для відвідувачів).
7.У 1937-му картини Марії Приймаченко виставляли в Парижі. Є легенда , що тоді іспанський художник Пабло Пікассо зазначив, що, якби вона жила у Франції, могла б стати відомішою, ніж він.
#мистецтво_непідвладне_карантину


Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська