Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

На Тернопільщині на рослинах виявляють небезпечну вузькозлатку ясеневу смарагдову

Влітку 2019 року златку вперше виявили  в Україні – на території Луганській області.

Рослини-господарі вузькозлатки ясеневої смарагдової, в основному, – ясен, деякі види в’язів, горіха. Також пошкоджує інші листяні породи дерев: тополю, осику, клен, березу, вільху, дуб, граб, липу. Зона природного поширення шкідника включає Північно-східний Китай,  Японію, Республіку Корея, Далекий Схід Російської Федерації і Тайвань. Як адвентивний вид, вузькозлатка ясенева смарагдова виявлена і в США у 2002 році. Згодом вид поширився в Канаду. Припускають, що даний шкідник був завезений в США  з дерев’яним пакувальним матеріалом на вантажних суднах, які прибули з Китаю. В Європі вперше виявлена у Москві в 2005 році під час досліджень, що проводились з метою з’ясування причин загибелі ясенів. До 2012 року шкідник поширився в радіусі близько 250 км.

Шкідливість вузькозлатки ясеневої смарагдової загрозливо велика. Традиційні хімічні методи захисту не дають необхідного результату. Єдиним способом знищення на даний момент залишається вирубка і знищення уражених дерев.

  Для успішної та ефективної боротьби з шкідником дуже важливим є їх раннє виявлення. Якщо златку виявляють на стадії первинного заселення, коли рівень зараження ще не є високим, то значно збільшується ймовірність її швидкого знищення. Але на ранніх стадіях заселення виявити даний шкідник дуже важко. Тому і застосовують феромонні пастки  – для вчасного виявлення небезпечного карантинного шкідника.

У цьому році на території Тернопільської області проводився такий моніторинг із застосуванням феромонних пасток. Державні фітосанітарні інспектори Управління фітосанітарної безпеки розвісили у травні пастки з розрахунком 1 пастка на 5 га. Всього по області таких феромонних пасток  було виставлено  20 штук, що охопило площу обстеження 100 га. За результатами спостереження, фітосанітарної експертизи першої виборки з пасток, регульованого шкідливого організму – вузькозлатки ясеневої смарагдової не виявлено. Такі спостереження Управління фітосанітарної безпеки проводить з 2017 року.

   Звертаємо увагу, що у випадку підозри на виявлення ясеневої златки та пошкодження ясеневою златкою, звертатися до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Спільними зусиллями не дозволимо небезпечному карантинному шкідникові  розповсюдитися  на території нашої області.


Джерело | ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська