На Тернопільщині не можуть поділити крісло в одному з лісгоспів

18 березня 2020 року в ДП “Чортківський лісгосп” призначили тимчасово виконувачем обов’язків директора Юрія Кравця. Проте, колишнє керівництво ДП “Чортківський лісгосп” – заступник директора Василь Фреяк та головний лісничий Роман Попіль не допускають Юрія Кравця до роботи та намагаються всіма силами підбурювати колектив проти цього призначення, писати листи та звернення про його некомпетентність, в той час як самі працювали безгосподарно,  – повідомляють на сайті Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства.

У повідомленні йдеться, що в лютому 2020 року була проведена перевірка стану виплати заробітної плати. В результаті встановлено, що заборгованість становить 5,2 млн грн., тобто працівники не отримують заробітну плату 3-4 місяці. Окрім цього,  підприємство постійно має заборгованості платежів до держбюджету – 7 млн грн та в місцевий бюджет – 3 млн грн. Розмір кредиторської заборгованості перевищив 25 млн грн. Колишні керівники лісгоспу та деякі керівники підрозділів не виконують наказ Державного агентства лісових ресурсів України  та не допускають до роботи новопризначеного керівника, оскільки бояться, що за свої діяння прийдеться відповідати перед законом, – повідомили в прес-службі Тернопільського ОУЛМГ.

«Загальна сума збитків отриманих від переробки лісопродукції  по ДП “Чортківський лісгосп” за 2019 рік становить 10,5 млн грн. На переробку списувались вищі сорти деревини, а фактично передавались сорти деревини низької якості. Також занижувалась сортність готової продукції переробки. Заготівля лісопродукції на підприємстві проводиться найманими бригадами та власними працівниками. Витрати на заготівлю у кілька разів більші у порівнянні з іншими підприємствами управління. Перевитрати від проведення заготівлі за 2019 рік по ДП “Чортківський лісгосп” перевищили 5 млн грн. Договори з підрядниками укладаються з порушенням чинного законодавства із завищеними розцінками без застосування тендерних процедур. Штатні працівники під тиском керівників лісгоспу на протязі 2019 року переведені до підрядника, керівником приватного підприємства якого є колишній заступник директора ДП “Чортківський лісгосп” Семанчук О. М., який уступив місце директору Фреяку В. Й. після закінчення контракту. Реалізація особливо цінних сортиментів проводиться по прямих договорах, що суперечить  постанові КМУ від 04.12.2019 року №1178, проте сам заступник директора Фреяк В. Й., маючи численні напрацювання із покупцями лісопродукції продовжує таким чином збагачуватись, в той час як ДП “Чортківський лісгосп” зупинився», – повідомляє управління.

На разі, Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства передало всі необхідні документи в правоохоронні органи для встановлення винних осіб у розтраті державного майна та притягнення їх до відповідальності.

Фото з сайту.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська