На Тернопільщині обговорили реформування інтернатних закладів під час круглого столу

Про реформування інтернатних закладів йшлося під час круглого столу «Турбота про дитину: реалії та перспективи. До всесвітнього дня дитини».
Захід відбувся 20 листопада у режимі онлайн.
У рамках круглого столу презентували попередні підсумки та результати реалізації Проєкту Мінсоцполітики у Тернопільській області. Також журналісти мали можливість поспілкуватися з експертами та партнерами Проєкту щодо розробки та впровадження планів трансформації пілотних інтернатних закладів, реінтеграції дітей у біологічні родини з інтернатних закладів, розвитку соціальних послуг у територіальних громадах.
«Тернопільщина – одна з чотирьох областей в Україні, де реалізовується пілотний проект. Його мета – зменшення кількості дітей в інтернатах, – зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Устенко. – Завдяки проекту нам вдалося зробити в області чимало, і це спільне досягнення. Це результат спільної роботи команди пілотного проекту, обласної державної адміністрації та обласної ради. Так, з 4 січня 2019-го до 1 липня 2020 року завдяки спільній роботі вдалося скоротити кількість дітей в інтернатних закладах Тернопільщини на 35,5%. Тобто з 1407 до 908 дітей, які цілодобово там перебувають. Крім того, докладаємо максимум зусиль для розвитку патронатних сімей, поширення сімейних форм виховання та допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. Ми розуміємо, що завдання реформи — не лише забрати дітей з інтернатних закладів, а й розширити перелік послуг, які вони зможуть отримувати на місцях, зокрема у громадах».
Нагадаємо, 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини (англ. Universal Children’s Day). Цей день встановлений резолюцією 836 (IX) Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року, як день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію ООН про права дитини.
Проєкт «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області» впроваджується у рамках Проєкту Міністерства соціальної політики України «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» консорціумом Оxford Policy Management (Великобританія), до складу якого входять Партнерство «Кожній дитині», Український фонд «Благополуччя дітей» та СОС Кіндердорф Інтернешнл (Австрія), за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська