На Тернопільщині обговорили шляхи подолання посттравматичного синдрому ветеранів бойових дій

У Теребовлянській громаді Тернопільщини відбулася зустріч на тему «Посттравматичне зростання ветерана – як бути поруч».

Її особливістю було те, що учасницями засідання були дружини учасників АТО/ООС.

«Зустріч є вкрай необхідною для тих людей, які з 2014 року самостійно долають психологічні проблеми. Члени родини страждають від психологічної травми, часто стикаються з несприйняттям суспільства та вкрай потребують бути вислуханими, розуміти, що є люди, які мають такі ж цінності, відчувати, що вони досі потрібні і що їх жертва не є даремною», – кажуть в Теребовлянській міській раді.

Присутні жінки мали нагоду познайомитись між собою за горнятком кави, поділитися досвідом, емоціями, переживаннями, отримати практичні поради психолога, духівників, зокрема як поводитися в незрозумілих ситуаціях з учасниками бойових дій.

Допомагали знайти відповіді на їхні питання фахівці обласного центру соціальних послуг Черкащини Людмила Пона, представниця відділу у справах ветеранів у Тернопільській області Ірина Скасків, капелани о. Михайла Кільчицького та о.Миколи Квича, дружина учасника бойових дій в Афганістані Світлана Головацька.

Лейтмотивом ж зустріч було визначення, що сім’я бійця має слугувати ресурсом для відновлення та зцілення.

Всі без винятку висловлювали думку, що такі зустрічі потрібно проводити систематично.


Джерело | Теребовлянська ОТГ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська
У Тернополі горіла дача