На Тернопільщині оновили рівні епіднебезпеки

«Червоний» рівень епіднебезпеки встановили у містах Тернополі та Бережанах. Наразі в області немає жодного району, який належать до «жовтої» та «зеленої» зони. Про це повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Гайдук під час засідання комісії ТЕБ та НС при облдержадміністрації, яке відбулося 25 вересня.
«Ми взяли до уваги рішення вчорашнього засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбувалося спільно з представниками комісії нашої області. Відтак, на територіях міста Бережани та Тернопіль Тернопільської області встановлюється «червоний» рівень епіднебезпеки. Тому  ми вкотре звертаємося до представників органів місцевого  самоврядування не  ігнорувати карантинні  обмеження. Адже  йдеться про  життя  та  здоровя  жителів  області», – зазначає заступник голови державної адміністрації Ігор Гайдук.
«Помаранчевий» рівень епіднебезпеки встановили: у містах Кременці, Чорткові та у Бережанському, Борщівському, Бучацькому, Гусятинському, Заліщицькому, Збаразькому, Зборівському, Козівському, Кременецькому, Лановецькому, Монастириському, Підволочиському, Підгаєцькому, Теребовлянському, Тернопільському, Чортківському, Шумському районах.
««Червоний» рівень епідемічної небезпеки буде встановлюється у разі перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 на 100 тисяч осіб за 14 днів більш, ніж у п’ять разів. У Бережанах  цей показник перевищує  норму  і  складає  6,6, а в Тернополі – 5,6. Ці показники надто серйозні. Ми бачимо, що пандемія набула великого розмаху і швидких темпів приросту. Враховуючи ситуацію, ми вводимо обмежувальні заходи», – додає головна санітарна  лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук.
Як наголосив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Гайдук, місцеві комісії не можуть послаблювати рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а можуть лише посилювати.
Новий розподіл почне діяти з 00:00 годин 28 вересня 2020 року. Такі епідемічні рівні встановлюються на 14 днів.
Нагадаємо, що у «червоній» зоні забороняється: посадка пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення (висадка можлива); приймання відвідувачів у закладах культури, кінотеатрах, ресторанах, кафе, торговельно-розважальних центрах, спортивних залах, фітнес-центрах, закладах торговельного і побутового обслуговування; відвідування установ і закладів, що надають соціальні та реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім тих, які надають екстрені соціальні послуги, центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.
У «помаранчевій» зоні заборонено: діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; роботу спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури; прийом нових змін в дитячі табори; обмеження для масових заходів.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська