Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

На Тернопільщині понизили ступінь навчально-виховного комплексу – батьки та вчителі протестують

У Бишках Козівської громади понизили ступінь навчально-виховного комплексу. Донедавна до цього закладу входила школа I-II ступенів та дитсадок. Тепер там будуть початкова школа і дитячий садок. Із таким рішенням не згідні батьки та вчителі навчального закладу. Про це розповіла директорка Олена Юськів. 

За її словами, на будівлі ще висить стара вивіска, але офіційно це вже початкова школа.

“Зараз Бишківська початкова школа вже два дні з підрозділом “Дошкільний заклад”. Вчителі зараз у відпустках. Одразу після виходу на роботу, педагогам, які вчили старшокласників, дадуть попередження про звільнення”, – каже директорка.

Серед тих, кого мають звільнити – вчителька української мови і літератури та зарубіжної літератури Оксана Гунька: “Кожного разу, коли ми спілкувалися з представниками відділу освіти чи селищної ради, нас запевняли, що поки що заклад буде існувати в тому юридичному статусі, в якому він є”.

Вчителька початкових класів Оксана Пуціль працює в школі 45 років: “Мене дуже болить, що таку школу, як наша, не закрили австріяки, не закрили поляки, а закрили українці”.

За словами Олени Юськів, зараз у навчальному закладі є 37 учнів і 12 дошкільнят. У деяких класах – по троє-четверо дітей. До п’ятого і сьомого класу дітей не набрали. Вчителі просили відтермінувати рішення з пониженням ступеню навчального закладу хоча б на рік.

Директорка каже, попри освітянські зустрічі та слухання, на сесії Козівської селищної ради 27 липня цього року депутати прийняли рішення про пониження ступеня. Через це біля школи зібралися батьки учнів.

“Ми дуже не хочемо, щоб нашу школу закривали”, – каже мама учениці 6 класу Галина Олеськів.

“Я думаю зараз не найкращий час школи закривати. Наші чоловіки воюють, ну зовсім думки, якщо чоловік в лікарні, я ще думаю. Де я маю дітей порозпихати”, – розповіла мама двох учнів Марія Кобрин.

Найближчі навчальні заклади громади – Конюхівський ліцей або Ценівська гімназія. Також є школа в Куропатниках, але це вже Бережанська громада, – каже перший заступник Козівського селищного голови Вадим Щеглов. Попри те, що у селі була школа, понад 10 дітей ходять в сусіднє село вже Бережанської громади. За словами Вадима Щеглова, торік зменшили освітню субвенцію від держави. Тому навчальний заклад у Бишках доводиться дофінансовувати з бюджету громади: “Якщо брати конкретно Бишківську школу, собівартість з освітньої субвенції в них обходиться 49 тисяч гривень, а держава фінансує на 24,5 тисяч на одну дитину на рік”. 

Вадим Щеглов каже, довіз дітей до шкіл у сусідніх селах забезпечать, громада отримала новий шкільний автобус. 


Джерело | Тернопільська правда

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська