На Тернопільщині проживає понад 40 тисяч постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

На Тернопільщині проживає 40 333 особи, яким встановлено статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них є учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 2 202 особи та учасники ліквідації ядерних аварій – 29 осіб. Вони першими мужньо прийняти на себе удар нечуваної небезпеки й зупинили її, незважаючи на власне життя і здоров’я, йдеться у зверненні голови Тернопільської обласної державної адміністарції.

Внаслідок аварії потерпіли і були евакуйовані із зони відчуження на Тернопільщину понад 32 тисячі осіб, а також більше 5 тисяч дітей. На цей рік в області передбачено понад 9 млн. гривень на соціальні та компенсаційні виплати постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
“Згадуючи ті страшні події, сьогодні ми вшановуємо пам’ять героїв – ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які ціною власного життя рятували життя людства. З вдячністю та скорботою розділяємо сум і біль кожної родини, на чию долю випало стати жертвою цією біди. Дякуємо за подвиг рятувальникам, які нещодавно героїчно гасили лісові пожежі у Чорнобильській зоні та не допустили нового витоку радіаційного забруднення повітря. Трагічні наслідки Чорнобильської катастрофи Україна відчуватиме ще багато років. Вони нагадують людству про невиправні помилки та скалічені життя внаслідок неконтрольованого використання власних технічних розробок”, – зазначив у зверненні голова Тернопільської обласної державної адміністарції Володимир Труш.

Мітки: , , ,

Джерело | Тернопільська обласна державна адміністрація

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська