Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

На Тернопільщині реконструювали повстанську криївку

Побачити те, як виглядала криївка воїнів УПА тепер можна у навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського.

Під час офіційного відкриття біля неї відбулася реконструкція бою повстанців з енкаведистами.

У театралізованому дійстві взяли участь студенти ТНМУ, члени громадської організації «Інститут дослідження національної спадщини».

«Відразу і не здогадаєшся, де вхід до криївки, бо виглядає, як звичайний колодязь. Схованку робили за згадками довгожителів, а роботи тривали чотири місяці», – кажуть в пресслужбі медуніверситету.

Організатори проєкту: доктор історичних наук Леонід Кравчук, та кандидат філософських наук Тарас Кадобний задумали все так, аби за інтер’єром та екстер’єром усе нагадувало часи підпілля.

«У нас зародилася ідея відродити краплинку нашої історії, краплинку історії боротьби українського народу за свою незалежність, а після прочитання книги Федора Венженовича «Нас не здолали», ми зрозуміли, що потрібно реалізовувати задумане», – розповів Леонід Кравчук.

Ректор ТНМУ Михайло Корда зауважив, що Українська повстанська армія була одним з найпотужніших партизанських рухів світу і найяскравішим феноменом історії України ХХ століття.

За словами ректора, досвід підпілля і боротьби УПА вивчали і вивчають в інших країнах. На героїзмі учасників визвольно-революційного підпілля виховуються нові покоління українців.

Музей-криївка стане місцем шани полеглих героїв Української повстанської армії. Тут зможуть організовувати історичні реконструкції члени науково-краєзнавчої студії ТНМУ «Терполяни».

У криївці можуть відбуватися виїзні заняття з історії для студентів Тернопільського медичного університету.

Також вона слугуватиме чудовим об’єктом для ознайомлення гостей зі Східної України та представників іноземних делегацій з історією боротьби нашого народу за незалежність.

«Відвідини криївки закарбуються в пам’яті набагато краще і надовше, аніж теоретична лекція», – кажуть в університеті.


Джерело | ТНМУ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська