На Тернопільщині робоча група знайшла порушення договору оренди Почаївської лаври

Про це повідомив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко в етері телемарафону.

“Тут є подвійний аспект цієї проблеми. В першу чергу це є національна безпека і моральний фактор, а з другої сторони це є юридичні нюанси. Так, на жаль, ще в 2003 році Янукович уклав незаконну угоду, що нашу святиню передали московській церкві на 49 років, тобто до 52 року. Звісно, що це порушення, потрібно його оскаржувати і є для цього всі підстави”, – зазначив він.

За словами голови облради, під час виїзного засідання робоча група, виявила, низку порушень. Зокрема, те, що на території Почаївської лаври добудовано нові споруди.

“Це є порушення архітектурного ансамблю, порушення історичної пам’ятки. Це є всі підстави негайно розірвати цю угоду”, – наголосив Головко.

Він також додав, що на території святині виявлено факти незаконного відібрання комунальної власності в громади до московської церкви та незаконного переведення земель.


Мітки:

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська