На Тернопільщині розчистили найбільший водоспад

На Русилівських водоспадах у Бучацькому районі відбулася екологічна толока. Окрім прибирання території, учасники акції впорядкували східці, поручні, щоб туристи змогли безпечно оглядати гідрологічну пам’ятку.
Участь у заході взяли представники спеціального рятувального загону ДСНС, туристичний актив області та працівники управління туризму ТОДА.

Як зазначила староста села Русилів Лідія Шеремета, кожного сезону до них приїжджає багато туристів, щоб побачити гідрологічну пам’ятку. Жителі села намагаються прибирати територію, але доступної інфраструктури для туристів не має.

«Інколи люди хочуть спуститися до ущелини водоспаду, але драбина, яка була раніше обладнана, знаходиться в аварійному стані. Тому, ми раді, що знайшлися активісти, які подбали про безпеку людей», – зазначає Лідія Шеремета.
Русилівський водоспад вважається одним із найбільших, оскільки вода ллється з висоти 11 м. Загальна висота водоспадів становить від 1,5 до 11 м, а ширина – від 1 до 15 м.

До слова, гідрологічна пам’ятка розпочинається з кількох джерел, що на околиці с. Русилів.. Струмочки з різних джерел поступово зливаються в один найбільш водоспадний струмочок України. Цей невеликий потік води стікає по скелястих уступах, які мають характерний червоний колір і утворює мальовничий каскад, що простягається на відстані 1 км і нараховує, за підрахунками мандрівників, приблизно 15 водоспадів, які мають різну висоту.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська