На Тернопільщині стартує масштабна реставрація пам’яток культури та архітектури, – міністр

На Тернопільщині стартує масштабна реставрація пам’яток культури та архітектури. Про це розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час візиту на Тернопільщину.
Міністр разом з головою обласної державної адміністрацї Володимиром Трушем відвідали Кафедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, де наступного року буде проведена масштабна реконструкція.
«Ми ознайомилися з проектом. Кошторисна документація знаходиться на стадії експертизи. Відповідно до неї, храму повернуть його автентичний вигляд. Це передбачає зміну фасаду та форми купола», – розповів Володимир Труш.
У бюджеті на наступний рік на культуру передбачено на 32% більше коштів, ніж у 2020 році. Окрім того, народні депутати подали правки, які б дозволили збільшити фінансування на програму «Великої реставрації» і включити до неї Національний парк «Замки Тернопілля». Також на зустрічі обговорили роботу центрів надання культурних послуг у громадах та сільській місцевості. Це так звані колишні клуби та бібліотеки, перетворені на сучасні культурні центри.
За словами міністра, відновлення історико-культурної спадщини забезпечить сталий розвиток територій громад, прокладе нові туристичні маршрути, а пам’ятки стануть місцевими туристичними магнітами.
“Це надзвичайно амбітна програма, яка має на меті не лише збереження наших традицій, а й зробить реставровані об’єкти надзвичайно цікавими елементами туристичної архітектури”, – додав Олександр Ткаченко.

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська