На Тернопільщині триває тиждень підтримки грудного вигодовування

Щорічно, з 1 по 7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тернопільщина цьогоріч вкотре приєдналася до цієї ініціативи.

Вагомим кроком у цьому напрямі стало відкриття 20 червня 2007 році на базі Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні обласного організаційно –методичного центру підтримки лактації та грудного вигодовування «Джерело життя».

Керівниця цього центру – завідувачка відділення патології новонароджених дітей, лікар-неонатолог Зоряна Король.

“Із початку ведення ініціативи ВООЗ ЮНІСЕФ «Лікарня доброзичлива до дитини» – сучасні принципи ведення лактації та грудного вигодовування почали впроваджувати в багатьох медичних закладах нашої області. Зокрема, спільне перебування матері і дитини, збереження теплового ланцюжка, вигодовування дитини за вимогою, відмова від використання пляшечок, «пустушок», поширення інформації про переваги грудного вигодовування серед населення”, – повідомляє КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР .

Нині, в цілому, майже 170 країн світу приєднуються до заходів підтримки та популяризації вигодовування немовлят материнським молоком.

Основні переваги грудного вигодовування:

1. Грудне вигодовування – це фундамент для здоров’я малюка. Грудне молоко є унікальним, індивідуальним, незамінним і єдиним продуктом харчування новонародженої дитини. Грудне молоко — це жива субстанція, створена тільки для однієї конкретної дитини, яка постійно змінюється залежно від її потреб. Грудне молоко не можна замінити ніяким іншим продуктом.

2. Молоко матері є найбільш якісним і безпечним продуктом для дитини в перші 6 місяців життя. Дитина віком до шести місяців повинна отримувати тільки грудне молоко, немає фізіологічної потреби у введенні в її раціон додаткової рідини у вигляді води, чаїв (чорного, зеленого або трав’яного), соків, відварів тощо.

3. Діти на грудному вигодовуванні рідше хворіють на інфекційні та алергійні хвороби, мають менший ризик розвитку отиту, діареї, синдрому раптової смерті, а у старшому віці – бронхіальної астми, ожиріння, мають кращі показники розумового розвитку.

4. Окрім користі для малюка, матері, які вигодовують виключно грудним молоком мають менше шансів завагітніти протягом перших шести місяців після народження дитини; вони швидше одужують після пологів і повертаються до своєї ваги, яку мали до вагітності. Ці матері не так схильні до післяпологової депресії і менше ризикують захворіти на рак яєчників та грудей у майбутньому.

Як повідомляла “обласТь”, НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ БАТЬКАМ, ЯКІ НЕ ОТРИМАЛИ “ПАКУНОК МАЛЮКА” КОМПЕНСУЮТЬ ЙОГО ВАРТІСТЬ

 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська