На Тернопільщині у «Лемківській хаті» зберігають праски 150-річної давнини

У Монастириському музейному комплексі «Лемківська хата» відкрили виставку старовинних прасок. Тут представили 22 експонати, серед яких праски 150-річної давнини. Директорка музею Віра Дудар розповідає:

«Наш музей –  унікальний. Унікальний тим, що це єдиний державний окремий музей лемківської культури. У нас є багато цікавих експонатів,  привезених і подарованих лемками. Переважно тими, хто зазнав страшної трагедії депортації, переселення в Україну. Вони для нас дуже цінні. Ми називаємо наші експонати «музейним золотом», тому що дуже важко тепер поповнювати саме лемківськими експонатами наш музей.

Відкрию вам таємницю, наш великий друг із Канади, який опікується музеєм Юліана Тарновича в Торонто, пан Маслей, передає в наш музей всю свою колекцію експонатів. Серед них також буде також унікальна праска. Я бачила її тільки на фотографії. Вже не терпиться мені потримати її в руках. Ця праска поповнить нашу музейну колекцію.

Загалом у фондах музею «Лемківська хата»  є майже  50 експонатів старовинних прасок, – розповіла Віра Дудар.


Мітки: ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська