На Тернопільщині уклали договори з населенням на суму 1 мільйон 52 тисячі щодо погашення заборгованості за комуналку

У Тернопільській ОДА відбулося засідання спеціальної комісії щодо оплати мешканців краю за комунальні платежі протягом цього року. 

У Тернопільській області протягом січня – березня з населенням укладено 172 договори щодо погашення реструктуризованої заборгованості на суму 1 млн. 52 тис. грн. Про це розповіла заступниця начальника Управління ЖКГ та енергозбереження Тернопільської ОДА Софія Близнюк в прямому ефірі на «Україна 24».

«За січень та лютий рівень оплати населення Тернопільщини за отримані житлово-комунальні послуги становив 106,4%. Цей показник значно вищий, ніж в Україні – 91,2%. Зараз борги зменшились приблизно до 80%. Ми закликаємо населення вчасно оплачувати рахунки, щоб забезпечити стабільну роботу житлово-комунального сектору», – розповіла Софія Близнюк.

Вона пояснила, що під час карантину у підприємств житлово-комунальної галузі зросли витрати на дезінфекцію та забезпечення засобами індивідуального захисту своїх працівників. Також збільшився обсяг побутового сміття та роботи щодо прибирання багатоквартирних будинків.

«Витрат у підприємств стало більше, а головне джерело надходжень підприємств залишилося тим самим – платежі споживачів. Щоб допомогти громадянам вчасно розраховуватися під час карантину, Уряд збільшив державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг. Також громадяни, які отримують пенсії та грошову допомогу через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати спожиті житлово-комунальні послуги.

Для цього вони повинні зареєструватися в системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які готові оплатити дистанційно, необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків», – підкреслила Софія Близнюк.


Мітки: , , , , , , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська