На Тернопільщині відбулося ХІІ Всеукраїнське військове паломництво

У Зарваницькому Марійському духовному центрі на Тернопільщині відбулася ХІІ Всеукраїнська проща військовослужбовців, їх сімей та родин загиблих героїв «Паломництво сильних духом».

Захід організовано Департаментом військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви.

Зважаючи на карантинні обмеження, кількість учасників буда нечисельною, але охочі брали участь у заходах прощі за допомогою трансляції, яку здійснювало «Живе Телебачення».

Гаслом духовної зустрічі стали слова пророка Ісаї: «Ті, що на Господа надіються, відновлюють сили…».

Традиційно паломництво розпочалося молитвою перед чудотворною іконою Зарваницької Матері Божої, яка зберігається у парафіяльному храмі.

Відтак на площі Марійського духовного центру відбулося урочисте відкриття ХІІ паломництва (онлайн) військової родини до Зарваницької Богородиці, яке здійснив владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту ПК УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

Протягом цього дня учасники паломництва мали нагоду прослухати духовні  лекції на теми: «Духовна стійкість воїна», «Духовні засоби подолання посттравматичного стресового розладу», «Ранок надії: Тільки в Господі наша сила». Завершився день молитвою на Хресній дорозі.

У неділю, 20 вересня,  на подіумі відбулася Архиєрейська Свята Літургія.

Після Богослужіння владика Михаїл побажав кожному учаснику прощі жити у довірі до Господа, в Його любові й радості та висловив щиру подяку капеланам, які щоденно здійснюють жертвенне служіння ближньому.

 

о.р.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська