На Тернопільщині відкрили нову екологічну стежку. ФОТОФАКТ

З нагоди 10-ї річниці Національного природного парку «Дністровський каньйон»  на Тернопільщині відкрили нову екологічну стежку.

Її протяжність – 5,5 км.

Розташована вона на околицях сіл Устечко та Нирків Заліщицького району і розрахована на любителів пішоходного та велотуризму.

Маршрут нової туристичної атракції пролягає лісовим масивом та, частково, долиною ріки Джурин.

Маршрут охоплює ряд природних та історичних об’єктів: лісове джерело, водоспад «Дівочі сльози», грот «Келія» з фігурою св. Онуфрія, Джуринський водоспад (найвищий водоспадом рівнинної території України, його висота становить 16 м), костел Вознесіння діви Марії (ХVІІ ст.), руїни замку, руїни мавзолею Понінських (ХІХ ст).

Проект втілено в життя завдяки співпраці обласної державної адміністрації, управління ДСНС в Тернопільській області та Національного природного парку «Дністровський каньйон», в рамках ініціативи “Подорожуй безпечно”.

 

Вікіпедія розповідає, що Національний природний парк «Дністровський каньйон» — природоохоронна територія в Україні, в межах Борщівського, Заліщицького, Бучацького та Монастириського районів Тернопільської області. Парк створений з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів лісостепової зони в районі середньої течії річки Дністер.

Площа 10829,18 га. Створений 3 лютого 2010. Перебуває у віданні Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державної служби заповідної справи.

Як повідомляла “ОбласТь”, на Тернопільщині підготували відеоекскурсію стежками Дністровського каньйону.

 

о.р.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська