На Тернопільщині відзначили Дні замків

Цими вихідними у Бучацькій громаді відбувся Фестиваль свята замків. У суботу, 18 вересня, гостей щиро приймала фортеця в Бучачі.

Чимало охочих прийшли, аби поринути у далеке 17 ст. Організатори та учасники свята постарались, щоб мандрівка у минуле була цікавою та захоплюючою.

Під класичні мелодії у виконанні інструментального ансамблю “Опус” на них чекали ароматна кава та тематична книжкова виставка від міської бібліотеки, виставка-подорож Бучаччиною від краєзнавчого музею, виставки робіт місцевих умільців, а також різноманітні майстер-класи.

Впродовж театралізованого дійства одна за одною оживали постаті 17-18 ст, які нерозривно пов’язані з Бучацьким замком.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Віталій Фреяк. Він наголосив, що такі свята необхідні для того, щоб повернути з забуття спадщину, яка дісталась нам від предків і сьогодні може принести нам світове визнання.

19 вересня Фестиваль перенісся до замку у Підзамочку,.

Після того, як священники поблагословили дійство на добрий початок, запальні та яскраві виступи присутнім дарували аматори Бучацької громади.

На свято також завітали заслужений артист України Володимир Вермінський, авторка та виконавиця власних пісень Ольга Монастирська, драйвовий гурт “NotBad cover band”. Завдяки повару Віктору Камінському всі охочі могли зігрітись та посмакувати ароматним, наваристим борщем.

Міський голова Віталій Фреяк запевнив, що наступного року таку подію відзначатимемо не лише у Бучачі та Підзамочку, а й в Язловецькій фортеці.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська