На Тернопільщині вшанували пам’ять полеглих від рук НКВС повстанців

На Монастирищині, в лісовому урочищі «Романова Долина», відбулося віче-реквієм з нагоди річниці героїчної загибелі вояків УПА від рук енкаведистів.

Біля могили за загиблими  відправили поминальну панахиду.

До присутніх звернулися представники місцевої влади, очевидці подій та активні учасники боротьби за незалежність України.

Вони розповідали, що радянська влада намагалася зітерти з пам’яті людей спогади про ті події, руйнувала могили, але пам’ять про відважних повстанців не вмерла.

У 1995 році на місці їх спочинку встановили монумент, біля якого щороку збираються люди, щоб віддати шану українським героям.

Відомо, що у вересні 1944 року на постій у лісовому урочищі між Новою Гутою і Затурином зупинилося близько 160 упівців під командуванням “Тура”. У бою полягло, за різними джерелами, від 70 до 90. Достеменно відомі прізвища 54 вояків.

Вони, не маючи у більшості достатнього військового вишколу і захоплені нападом зненацька, не розгубилися, не здалися в полон, а декілька годин із легкою зброєю тримали оборону проти кулеметів і мінометів противника.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська