На Тернопільщині вшанували пам’ять відомого вченого та педагога

На Тернопільщині вшанували світлу пам’ять довголітнього викладача та ректора Тернопільської політехніки Олега Миколайовича Шаблія. 18 червня йому б виповнилося 85 років.

У цей день ректор Тернопільського національного технічного університету ім.Івана Пулюя Петро Ясній та представники університетської громади поклали квіти до барельєфу вченому, який встановлений на головному корпусі ТНТУ та відвідали могилу Олега Миколайовича Шаблія у його рідному селі Чернихів.

Згадуючи свого наставника, Петро Володимирович Ясній зазначив: «Олег Миколайович – це знакова людина для нашого університету. Він був тим полум’ям, що запалювало пристрасне прагнення служити науці, своєму народу та Україні. Його життя — це життя університету».

Доктор Шаблій Олег Миколайович (18 червня 1935, с. Чернихів Зборівського району Тернопільської області, Україна – 31 січня 2016, м. Тернопіль) – український учений в галузі механіки (механіка деформівного твердого тіла), математичного моделювання, теорії конструювання джерел нагріву, теорії конструювання засобів інформаційних технологій, педагог, громадський діяч. Дійсний член Академії інженерних наук України.

Олег Шаблій очолював Тернопільську політехніку з 1985 по 2007 рік.

Як повідомляла “ОбласТь”, у Тернополі вшанували пам’ять відомого священника.

 

о.р.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська