На Тернопільщині встановили пам’ятник відомому громадському діячу та адвокату

У с.Великий Говилів на Тернопільщині встановили пам’ятник відомому громадсько-політичному діячу та адвокату, економісту, публіцисту, перекладачу Євгену Олесницькому

Авторами монументу є відомий тернопільський скульптор і художник Роман Вільгушинський  та заслужений архітектор України Іван Жовнич.

Євген Олесницький (1860-1917) зкінчив тернопільську гімназію, львівський університет. До 1891 р. мешкав у Львові, потім – у Стрию, де відкрив адвокатську канцелярію. У 1900-1910 рр. був послом Крайового сейму, в 1907-1917 рр. був послом австрійського парламенту. Багаторазово ініціював дискусії та розгляд питання відкриття українського університету у Львові. Організатор та засновник багатьох спілок і товариств у Стрию: Народного дому; філії “Просвіти”; мережі молочарських спілок, з яких згодом було утворено “Маслосоюз”.

У 1909 р. був ініціатором організації Крайової Рільничої Виставки в Стрию; був співорганізатором потужних українських фінансових установ “Дністер”, “Земельний банк”, “Центробанк”, співорганізатором і редактором  багатьох українських періодичних видань.

Хоч більшу частину свого життя Євген Григорович провів на Львівщині, односельчани пам’ятають про свого земляка. Тому відкриття погруддя – віддання данини людині, яка була однією з найпомітніших постатей Галичини на зламі ХІХ-ХХ століть.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська