На Тернопільщині вводять обмежувальні заходи через коронавірус

Епідемічну ситуацію, спричинену коронавірусом COVID-19, стан забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення та виконання відповідних заходів обговорили 16 березня під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській облдержадміністрації.

Начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук повідомив про роботу, яку проводять в області щодо протидії коронавірусу та наголосив на важливості взаємодії населення із сімейними лікарями. «В області діє цілодобова «гаряча лінія» з питань коронавірусу. Зателефонувавши за номером «103» можна дізнатися інформацію про отримання медичної допомоги у випадку виявлення симптомів, схожих на коронавірус COVID-19», – підкреслив Володимир Богайчук.

Станом на 16 березня в Україні зафіксовано 5 випадків захворювань на коронавірусну інфекцію, з яких 1 – летальний. COVID-19 вразив 110 країн світу, де налічують понад 173 тисячі хворих. На цьому акцентувала в.о. керівника обласного лабораторного центру Оксана Чайчук. Також вона зазначила, що в області наявні тестові системи для виявлення хворих на штами грипу «А» та «В», а також на коронавірусну інфекцію. «На Тернопільщині не зафіксовано хворих на COVID-19. Маємо можливість проводити тестування на наявність захворювання одразу ж, на місці. Якщо випадок інфікування коронавірусом підтвердиться, аналізи надсилатимуть до Києва, а звідти – до Лондона», – резюмувала Оксана Чайчук.

За підсумками засідання комісії прийнято рішення обмежити на території Тернопільської області роботу ЦНАПів та максимально перевести обслуговування населення в онлайн-режим. Також рекомендовано обмежити роботу закладів громадського харчування і торгово-розважальних центрів. Такі обмеження не стосуються аптек, автомобільних заправних станцій та продуктових торговельних закладів. Окрім цього, рекомендовано обмежити пересування населення, зокрема, переглянути режим роботи громадського транспорту. Прийнято рішення про здійснення лабораторного контролю якості води, – повідомляють на сайті Тернопільської облдержадміністрації.


Джерело | Тернопільська ОДА

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська