На Тернопільщині викрили псевдо-рекрутерів, які обіцяли роботу за кордоном

Правоохоронці Тернопільщини викрили організатора “фейкової” фірми з працевлаштування за кордоном.

«Більше двох мільйонів гривень заробив житель Тернополя на людях, які планували працевлаштуватися за кордоном. Він разом зі спільниками-родичами організував кілька “фейкових” фірм з працевлаштування», – повідомили у пресслужбі поліції області.

Оголошення розмістили в мережі інтернет, а офіс відкрили у Тернополі. Фірма кожних два місяці міняла адресу розташування та персонал.

За свої послуги шахраї брали 300 євро. Ще 400 клієнт мав оплатити через місяць після працевлаштування. Роботу пропонували у Швеції на заводі молочних виробів. Іногороднім договори передавали поштою для підпису.

Причини відтермінування виїзду організатори мотивували або карантином, або великою кількістю бажаючих і чергами. Повертати гроші – відмовлялися.

Люди почали звертатися до поліції.

За попередніми даними, у пастку шахраїв потрапило більше двохсот жителів з різних куточків України.

У ході оперативно-розшукових заходів стало відомо, що до складу групи входило десять осіб. Самі організатори уже потрапляли в поле зору правоохоронців. Кримінальне провадження по шахрайству цими особами перебуває на розгляді у суді. Підозрювані раніше продавали неіснуючі автомобілі у лізинг.

За шахрайство з працевлаштуванням “бізнесменам” інкримінують статтю 190 частини 3 ККУ. Вирішується питання про оголошення підозри та міри запобіжного заходу. Триває слідство.

 

о.р.


Джерело | Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська