На Тернопільщині виявили масштабну незаконну вирубку лісів

Факт незаконної рубки дерев виявила 27 серпня Державна екологічна інспекція у Тернопільській області під час рейду щодо попередження та виявлення використання надр, об’єктів рослинного світу та боротьби з браконьєрством на території Білозірської сільської ради Лановецького району.
Порушення встановлено у лісовому урочищі, яке знаходиться на землях вказаної сільської ради. Порушниками було зрізано цінні лісові породи: вікові дуби, буки, сосни та черешні, загальною чисельністю 54 штуки. Поруч з місцем незаконної рубки зафіксовано сліди заїзду техніки, якою імовірно було вивезено зрізану деревину.
Розрахована сума шкоди, заподіяна лісу, склала 259,1 тис.грн.
Матеріали справи направлено до Лановецького відділення поліції для вжиття заходів згідно з ст.214 КПК України.
До слова, адмінштрафи для громадян за незаконну рубку становлять 510-1020 грн., а для посадових осіб – 2550-5100 грн. Штрафи за вчинені кримінальні діяння становлять 17000-25500 грн., на територіях чи об’єктах ПЗФ штрафи – 25500-34000 гривень.
У разі заподіяння тяжких наслідків для лісу порушники можуть бути позбавлені волі на термін від п’яти до семи років.

Джерело | Державна екологічна інспекція у Тернопільській області

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська