На Тернопільщині вз’ялися за навчання сільських старост

У Теребовлянській міській територіальній громаді провели навчання із сільськими старостами.

«Актуальність даної зустрічі зумовлена необхідністю вдосконалення роботи з питань соціального захисту, зокрема попередження майбутніх переплат через подачу недостовірних даних одержувачами субсидій та пільг, а також соціально-правового захисту дітей», – пояснили в мерії Теребовлі.

Захід організований з метою налагодження тісної співпраці структур соціального захисту міської ради, райдержадміністрації й старост, які здійснюють діяльність безпосередньо на місцях, а також роз’яснення нововведень у чинному законодавстві.

У межах навчання розглянуто блок питань соціального захисту, зокрема методику звернень для призначення субсидій, допомог та пільг, порядок отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Щодо соціально-правового захисту дітей, то тут особливу увагу акцентовано на запровадженні в територіальній громаді нової соціальної послуги патронату над дитиною,  основною метою створення якої є забезпечення права дитини на виховання в сімейному середовищі, створення умов для тимчасового догляду, виховання та реабілітації влаштованих під патронат дітей, на період подолання ними, їх батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Начальник служби у справах дітей Теребовлянської міської ради Лідія Борецька детально розповіла присутнім що таке патронат, яка його мета, діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат, який термін перебування дитини в патронаті, хто може стати патронатними вихователями, яку підтримку вони будуть отримувати  .

Окремо Лідія Володимирівна зупинилася на питаннях надання  статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок».


Джерело | Теребовлянська ОТГ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська