На Тернопільщині є порушення норм водопостачання

Фахівці головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно з представниками органів влади продовжують перевірки об’єктів питного водопостачання.

З 10.04.2020 р. по 16.04.2020. комісії обстежили 43 об’єкти децентралізованого водопостачання та 8 об’єктів централізованого: здійснили відбір та провели дослідження проб питної води з об’єктів централізованого водопостачання – 206, децентралізованого водопостачання – 101.

Про це повідомили на сайті відомства.

За результатами проведених досліджень, на об’єктах централізованого водопостачання виявили відхилення у 35-ти пробах (17%), в тому числі із відібраних 90 проб на мікробіологічні дослідження відхилення встановили у 7 пробах ( 8%). З досліджених 85 проб на санітарно-хімічні показники мали місце відхилення у 28-х (33%), у 31 пробі на вірусологічні показники відхилень від нормативів не виявили.

На об’єктах децентралізованого водопостачання відхилення виявили у 7-ми пробах (7%). В тому числі із відібраних 43 проб на мікробіологічні дослідження відхилення встановлено у 1 пробі (3%), з досліджених 43 проб на санітарно-хімічні показники мали місце відхилення у 6-х (14%), у 15 пробах на вірусологічні показники відхилень від нормативів не виявили.

За результатами комісійних обстежень та об’їздів об’єктів водопостачання зафіксували низку порушень:

– недотримання благоустрою території першого поясу зони санітарної охорони джерел водопостачання;

– відсутність належних умов водовідведення атмосферних вод від водозабірних споруд; – відсутність документів, що підтверджують здійснення виробничого лабораторного контролю (на 9-ти об’єктах децентралізованого водопостачання Підволочиської та Скалатської об’єднаних територіальних громад Підволочиського району та 2-х об’єктах централізованого водопостачання – водогонах у с. Окопи та у с. Урожайне Борщівського району).

Також у Тернопільській області обстежили та здійснили відбір 21-ї проби води на об’єктах лікувальної мережі області та місць, визначених для обсервації контактних з хворими на коронавірус. Відхилень не виявили. 


Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська