На Тернопільщині зустріли тіло Героя Богдана Кокайла

Полеглий на фронті 39-річний воїн Богдан Кокайло востаннє повернувся додому на Тернопільщину.

Воїна зустрічали на колінах односельці в Озернянській громаді від Воробіївки до Нестеровець. Молодь встелила дорогу зеленими гіллями.

Уздовж всього шляху люди схилялись перед Героєм, який віддав у боротьбі за Україну своє життя, розповіли в Озернянській ОТГ.

Рідне село Богдана Кокайла – Нестерівці. Тут він виріс, змужнів, всі люди стали рідні. Навчався у початковій школі, яка сто років тому була будинком відпочинку для великих зірок Української культури, мистецтва, етнографії, фізики, хімії. У село приїжджали гостювати знамениті брати Барвінські, Іван Пулюй, Пантелеймон Куліш.

Нестерівчани зустріли Героя на початку села, взявши церковні хоругви. І довгою колоною проводжали Богдана додому, йдучи декілька кілометрів вздовж сумної природи. Його в рідній хаті чекали батько й мати.

«Ми, навіть, не знаємо, де саме Богдан служив. Коли дзвонив, то все казав: «Мамо, тату, не переживайте. Не питайте, де я. Воно вам нащо»?… Зі мною все добре. Скоро має бути відпустка, приїду…» – поділилася згорьована мама Героя.

Богдан служив строкову в Українській армії. Потім став добрим майстром, працював у Тернополі в будівельній компанії. Незадовго до 24 лютого отримав документи на роботу в Польщі. Не поїхав. Пішов захищати рідну землю від окупантів. Одного разу він таки побував закордоном – проходив з побратимами військові навчання.

«Він був такий, про яких кажуть, що добра душа. Дуже багато допомагав, хто би його не просив у селі», – розповідають мешканці у Нестерівцях.

Тепер Богдан Кокайло серед Пантеону Українських Лицарів.

Похорон Героя Кокайла Богдана Володимировича в селі Нестерівці розпочався сьогодні, 24 січня, о 12:00 годині.

Щирі співчуття рідним і близьким Богдана Кокайла…

Вічна слава і пам’ять Герою!


Мітки:

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська