Навчальний заклад має існувати як окрема юридична особа, — Ольга Хома

Під час засідання 25 вересня Тернопільська обласна рада прийняла рішення про реорганізацію навчального закладу для дітей з вадами слуху. Таке рішення стало несподіванкою, як для батьків учнів і колективу навчального закладу, так і для управління освіти ОДА.

У плані реорганізації інтернатних закладів Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи для дітей з вадами слуху немає. Також, перед прийняттям рішення, жодних обговорень з цього питання не було – ні з колективом, ні на комісіях.

«Рішення обласної ради є як грім серед ясного неба. Нас ніхто навіть не попередив про реорганізацію. Не розумію звідки взялася думка про необхідність об’єднати навчальні заклади», – каже, директор Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Іван Смачило.

Як зазначає вчитель початкових класів, дефектолог Наталія Кухар, учні не зможуть навчатися у звичайній школі. Вони потребують, щоб кожного дня з ними працювали вузькоспеціалізовані спеціалісти.

«Окрім того, що я вчитель початкової школи, то я ще дефектолог. Я реально розумію, що світить таким дітям коли вони повернуться до звичайної школи», – додає Наталя Кухарук.

Батьки бояться, що навчальний заклад закриють. Для того, щоб захисти право своїх дітей на освіту, вони звернулися до Тернопільської обласної адміністрації та управління освіти, де отримали підтримку. Надалі батьківський комітет навчального закладу добиватиметься скасовування рішення.

«Ми обговорили з батьками, що кожен із навчальних закладів має свою нішу в системі освіти, як ліцей «Знамення», так і спеціальна школа, – розповідає начальниця управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ольга Хома. – Однозначно ми відстоюватимемо позицію, що цей навчальний заклад має існувати як окрема юридична особа. Діти з особливими освітніми потребами мають здобувати спеціальну освіту».


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська