Недостатня кількість фізичних вправ небезпечніша, ніж ожиріння

Відповідно до даних нового дослідження, лише двадцять хвилин швидкої ходи на день може бути достатньо для зниження ризику ранньої смерті в результаті малорухливого способу життя. Вчені виявили, що ризик передчасної смерті через відсутність фізичних вправ в два рази перевищує той самий ризик в результаті ожиріння. Такі висновки групи, що проаналізувала дані щодо більше, як 334 тисячі чоловік та жінок, які взяли участь у великому європейському досліджені, що вивчає зв’язок між раком та харчуванням, з врахуванням багатьох інших змінних (фізичне навантаження та ІМТ).

Проаналізувавши дані, дослідники виявили, що, порівняно з рівнем смертності, викликаного ожирінням, в два рази більше передчасних смертей були пов’язані з недостатньою фізичною активністю. Більше того, навіть невелике збільшення фізичної активності може змінити цю тенденцію, особливо у неактивних людей.

 

Головний автор дослідження Ульф Еклунд, професор спортивної медицини, який працює в раді з медичних досліджень (MRC) епідеміологічної кафедри Кембриджського університету у Великобританії, та його колеги представили свої висновки в American Journal of Clinical Nutrition.

Професор Еклунд стверджує, що висновок дослідження достатньо простий: «Навіть недовготривала, але щоденна фізична активність може мати суттєві переваги для здоров’я людей, які ведуть малорухливий спосіб життя».

Для оцінки зв’язку між відсутністю фізичних вправ та ранньою смертністю – з поправкою на можливе ожиріння – вчені проаналізували дані по 334161 європейців чоловіків та жінок, які взяли участь у європейському проспективному дослідженні щодо раку і харчування (EPIC) в період між 1992 и 2000 роками. Зібрані дані включили ріст, вагу, об’єм талії та рівень фізичної активності. Потім впродовж більше, як 12 років, проводились спостереження за учасниками, 21 438 з яких померли.

Вчені виявили найбільше зниження ризику передчасної смерті, коли вони порівняли більш активних з помірно активними учасниками. Вони виміряли рівень фізичної активності на основі поєднання відпочинку та трудової діяльності.

Взаємозв’язок між ранньою смертністю та фізичною активністю спостерігався у всіх групах з надлишковою вагою та ожирінням – як у відношенні загального ІМТ, так і абдомінального ожиріння. В групу неактивних учасників увійшло 22,7 %, тому, що вони повідомили, що не займались фізичною активністю та мали сидячу роботу.

Аналіз результатів показав, що виконання вправ, які спалюють навіть 90-110 калорій день, – еквівалент щоденної 20-хвилинної ходи – достатньо, щоб перемістити людину з неактивної в помірно активну групу та знизити ризик ранньої смерті на 16-30 %.

Вчені відмічають, що хоча цей ефект був найбільш помітний в учасників з нормальною вагою, аналіз показав ефективність для тих, хто брав участь в експерименті з надлишковою вагою та ожирінням. Необхідно тренуватись більше 20 хвилин на день.

Тим не менше, професор Еклунд стверджує, що, не дивлячись на те, що 20 хвилин швидкої ходи на день можуть змінити ситуацію до кращого, ми повинні бути більш активними, так, як «достовірно доведено, що спорт корисний для здоров’я та повинен стати важливою частиною нашого повсякденного життя». Співавтор професор Нік Вархам, директор Ради з медичних досліджень в Кембріджі, говорить, що, поряд із суспільними ініціативами із зниження рівня ожиріння, ми повинні всіма силами допомагати людям збільшувати фізичну активність. Підняти і підтримувати необхідний рівень фізичної активності не так складно, як здається. Однак це дає колосальні переваги для здоров’я. Традиційний погляд на тренування не повинен заважати стати більш фізично активним. В грудні 2014 року, Medical News Today опублікувало дослідження, яке показало, що йогу можна порівняти з пішохідною ходою і велосипедною їздою з точки зору зниження ризику серцево-судинних захворювань.


Джерело | управління фізичної культури та спорту ТОДА

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська