Архітектура, портрети, квіти, тварини – все це на своїх картинах зображує художниця з села Крогулець на Тернопільщині Ірина Гладун.
Проте малює не аквареллю, а кавою. Таке неординарне захоплення у неї виникло випадково. Якось на стіл вилилася кава і утворилося зображення у вигляді пташки. Саме після цього жінка почала створювати кавові картини.
“Багато чого починається з кави, так і у мене все-все почалося з неї. Це було дуже сильне бажання спробувати. Перші роботи не мали жодного задуму, вони були намальовані від душі, і це були більш емоційні зображення з бризками, каплями, патьоками”, – розповідає Ірина Гладун.
Техніка кавового живопису подібна до акварельного. Проте тут обмежена палітра кольорів – лише всі відтінки кавового. Спробувати малювати такі картини може кожен охочий, адже це не складно, переконує Ірина Гладун.
“Для того потрібно мати лише розчинну каву. До неї додати трішки води, і вийде фарба! Чим більше води в каві, тим світліший відтінок. Потім пензлик занурюємо в кавовий розчин і малюємо свої шедеври на папері. Щоб зрозуміти, який це релакс, потрібно спробувати. Словами важко передати відчуття”, – каже мисткиня.
Малювати найбільше жінка любить картини на українську тематику, приміром, Петриківський розпис. Адже мета такого заняття — не дозволити традиційному українському мистецтву загубитися у сучасному світі.
Кавовий живопис для художниці — це особливий спосіб виразити свою творчість та емоції.
“У каві мені подобається все: смак, колір, відчуття бадьорості. Чим більше малюю, тим більше вдосконалюю свої вміння і знаходжу нові техніки. Це більше, ніж просто хобі. Завдяки цьому я можу знайти гармонію з собою, розслабитися. А також це додатковий спосіб насолодитися чашкою улюбленого напою.”
Більшість робіт Ірина Гладун дарує друзям, тому вдома у неї їх зовсім небагато. Мистецтвом треба ділитися, переконана вона.
Також жінка розмальовує кавою й пряники та декорує паски і новорічні кульки.
Мітки: живопис, кава, мистецтво