Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Нестало одного з найсильніших вихованців тернопільського футболу

На 70-му році життя помер Леонід Анатолійович Пасемчук, один з найсильніших вихованців тернопільського футболу.

Народився Леонід Анатолійович 7 жовтня 1954 року у Тернополі. Навчався у 6-й школі. Перші футбольні кроки робив у місцевій ДЮСШ під керівництвом тренера  Зіновія Петровича Савіцького. В 1971-му році потрапив у Київ до РСШІ. У складі юнацької збірної УРСР виграв Спартакіаду школярів СРСР (у фіналі обіграли грузинів – 1:0). У столиці грав за дублюючий склад київського «Динамо» до кінця 1972-го року. Далі Пасемчука запросив у команду майстрів тернопільського «Будівельника» їхній тодішній тренер Леонід Родос. За тернополян Леонід Пасемчук виступав на позиції правого захисника упродовж двох сезонів – 1973-74 рр. Загалом провів за «Будівельник» 51 матч. Коли тернопільську команду розформували, Леонід Пасемчук перебрався до Хмельницького, де виступав за місцеву «Хвилю» і «Поділля». Короткий час у 1976 році знаходися в розташуванні донецького «Шахтаря», щоправда за основний склад гірників не вдалося заграти. В 1986 році отримав звання майстра спорту. Тоді існувало таке правило, якщо в одній команді відіграв 10 сезонів, за вірність клубу – отримуєш звання «майстер спорту». Загалом у структурі «Поділля» відпрацював до 1990 року, наприкінці вже як тренер-селекціонер. Потім ще пограв в аматорських колективах – «Зоря» (Хоростків), «Іскра» (Теофіполь, як граючий тренер) та «Адвіс» (Хмельницький), з яким здобув путівку з аматорського футболу в другу лігу України, і в 1994 році завершив кар’єру гравця.

Колеги-футболісти, яким довелося пограти в одній команді з Леонідом Пасемчуком кажуть, що це був дуже сильний футболіст, мабуть найсильніший правий захисник, який коли-небудь народжувався на Тернопільщині. Також він мав дуже потужний удар з лівої ноги.

Асоціація футболу Тернопільщини та вся футбольна громадськість області висловлюють щирі співчуття родині та близьким Леоніда Анатолійовича. Вічна пам’ять!


Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська