Нідерланди готові допомогти Україні тестувати хворих з підозрою на коронавірус

Амстердамський лабораторний центр у Нідерландах запропонував Чернівецькій області оперативно провести обробку до 200 зразків аналізів місцевих мешканців для виявлення коронавірусної інфекції.

Про це у четвер ввечері у прямому ефірі в Facebook повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

За його словами, у четвер в чотирьох селах Буковини – Колінківцях, Бочківцях, Грозинцях та Топорівцях – виставили медико-санітарні блок-пости, на яких здійснюватимуть температурний скринінг і проводитимуть інформаційну роботу з жителями.

“Ми маємо відгуки від мешканців цих сіл. (…) Відгуки – про те, що вони потребують більшої уваги з нашого боку. Ми отримали також дружню пропозицію з Нідероландів, з міста Амстердам. Амстердамський лабораторний центр запропонував Чернівецькій області також солідарну допомогу. Ми можемо до 200 зразків аналізів передати одним відправленням до Нідерландів для того, щоб швидко отримати результати. І ми будемо просити мешканців цих сіл, де спостерігається найбільший спалах цього вірусу, які почуваються із симптомами цього захворювання, провести цей аналіз за допомогою сімейних лікарів. Зберемо ці аналізи, і відправимо їх спеціальним чином до Амстердаму. Сподіваємося таким чином локалізувати цю ситуацію”, – сказав голова ОДА.

Нагадаємо, учора в Чернівецькій області  підтвердили коронавірусну інфекцію в ще п’ятьох пацієнтів. Таким чином Буковина лідирує в Україні за кількістю інфікованих – 15.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська