Одна з громад Тернопільщина поділилася досвідом вирішення сміттєвої проблеми

За підтримки Програми DOBRE Шумська ОТГ придбала 78 металевих контейнерів для сортування сміття (папір, скло, пластик), 26 конструкції для облаштування майданчиків, 2145 індивідуальних пластикових контейнерів, які безкоштовно роздали для домогосподарств.

Відповідно до Плану покращення надання послуг та затвердили послугу поводження із твердими побутовими відходами у Шумській ОТГ, створили проект, реалізація якого передбачала поліпшення якості надання пріоритетної послуги у населених пунктах громади. Відтак, у рамках проекту обрано 12 населених пунктів громади: місто Шумськ; села Онишківці, Рохманів, Обич, Залужжя, Бриків, Боложівка, Сураж, Кордишів, Новостав, Потуторів та Круголець.

За кошти інфраструктурної субвенції із державного бюджету Шумська міська рада закупила сміттєвоз, а за кошти міського бюджету облаштувала 26 бетонних майданчиків.

«Ми створили мережу збирання сміття в усіх населених пунктах, які були відібрані для участі в проекті. Встановили єдиний тариф, який набагато нижчий від того, що довелося би сплачувати кожному старостинському округу за вивезення сміття самотужки» – говорить Володимир Плетюк, міський голова.

У 2019 році у громаді, щоб підвищити обізнаність мешканців про культуру сортування відходів, у громаді провели багато інформаційних заходів.

«Провівши опитування серед населення ми зрозуміли, що більшість мешканців усвідомлюють проблеми зі сміттям, але рівень екологічної обізнаності про роздільний збір відходів можна оцінити як середній. Аналіз опитування дав підстави зробити висновок, що потрібно проводити інформаційну-просвітницьку роботу з правильного сортування сміття. Тільки повне і постійне залучення, спонукання людей до сортування, власний приклад призведуть до того, що розділення відходів ввійде у звичку мешканців громади», – зазначає Вікторія Кравчук, вчителька Шумського ліцею, у рамках  конкурсу «Еко? Логічно!».

Вивезення відходів із індивідуальних контейнерів здійснюється раз на два тижні, про що інформують на сайті громади. Заплановані роботи зі встановлення сортувальних майданчиків у інших населених пунктах ОТГ.

Нагадаємо, що Шумська об’єднана громада, що на Тернопільщині, утворена у 2015 році. До її складу увійшли 18 сільських рад, де мешкають загалом 21104 жителі.

Як повідомляла “обласТь”, НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ В СЕЛО ПРИВЕЗЛИ ТА ВИСИПАЛИ ВАНТАЖІВКУ СМІТТЯ (ФОТО)


Джерело | Децентралізація

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська