Одна з громад Тернопільщини отримала власний герб і прапор

Підгороднянська територіальна громада Тернопільського району отримала власний герб і прапор.

Герб: у синьому полі срібний хрест, поверх нього щиток, у золотому полі якого виходить зелений дуб із сімома листками.

Прапор: квадратне синє полотнище, на якому білий хрест, поверх нього у центрі – щиток, у золотому полі якого виходить зелений дуб із сімома листками.

Синє поле означає місцеві ставки. Хрест підкреслює високу духовність мешканців. Дуб є символом міцності і сили, а сім листків відображають 7 сіл у складі громади. Золоте поле є втіленням щедрості та добробуту, уособлює сільське господарство, а зелений колір – багатство природних ресурсів.

Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш та увінчано золотою короною з колосків, що вказує на адміністративний статус поселення. Прапор має нормативну квадратну форму і його побудовано на основі символіки герба.

Затвердженню цих символів передувала клопітка і тривала робота.

«Передусім було оголошено конкурс серед мешканців громади на кращий ескіз герба. Його, до слова, виграла мешканка села Підгородне Тетяна Чимишин, яка отримала обіцяну грошову винагороду», – повідомили у сільській раді.

Ескізи герба та прапора Підгороднянької громади неодноразово обговорювалися також на засіданнях депутатських комісій, а  остаточний варіант був затверджений рішенням сесії сільської ради 23 грудня.

Для проведення консультацій та оформлення герба і прапора Підгороднянської громади був залучений голова Українського геральдичного товариства, член комісії державних нагород та геральдики при Президентові України, доктор історичних наук Андрій Гречило.


Джерело | Підгороднянська ОТГ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська