Одна з релігійних громад Тернопільщини відзначила 200-літття свого храму

Греко-католицька парафія Різдва Пресвятої Богородиці с. Смиківці Тернопільського району відзначила 200-ій ювілей місцевої церкви.

Святкуванню поважної дати передували реставраційні роботи. Зусиллями релігійної громади вдалося повністю відреставрувати внутрішній розпис храму, ззовні перекрити кулоп, замінити дахове покриття, штукатурку, оновлено архітектурну ліпнину. Також була проведена реконструкція та ландшафтний дизайн подвір’я.

З нагоди ювілею Архієрейську Літургію на церковному подвір’ї відслужив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський владика  Теодор Мартинюк.

Він подякував настоятелеві парафії о.Євгену ФІлисті за старанну працю, а смиківчанам – за любов до Господа і Його храму.

До слова, храм Різдва Пресвятої Богородиці освячений у 1820 році, добудований 1894 року, у 1960-х роках був добудований лівий крилос, а правий разом із закристією – у 90-х роках.

 

 

о.р.

 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська