Орнітологічний заказник на Тернопільщині завалений сміттям (фоторепортаж)

Територія Чистилівського орнітологічного заказника, що між селами Біла та Чистилів Тернопільського району, завалена сміттям.

З кожним днем сміття стає все більше.

Кілька років тому між селами Біла та Чистилів встановили попереджувальні й тематичні таблички. Але люди на них не зважають і викидають сміття обабіч дороги, яка тягнеться повз заболочену заплаву річки Серет.

 

Нагадаємо, що Чистилівський орнітологічний заказник — орнітологічний заказник загальнодержавного значення в Україні.

Розташований він у межах заболоченої заплави річки Серет, між Пронятином (мікрорайон Тернополя) та селами БілаЧистилівВеликий Глибочок і Плотича Тернопільського району Тернопільської області. Площа — 321 га. Створений відповідно до постанови РМ УРСР № 132 від 25 лютого 1980 року; постановою КМ України № 584 від 12 жовтня 1992 року затверджений як об’єкт природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

Його територія перебуває у віданні Чистилівської (26,1 га), Великоглибочецької (136,5 га), Плотицької (26,0 га), Білецької (18,6 га) сільських рад, ТОВ Україна (113,8 га).

Тут гніздяться куликикачкипірникозичиркичерньмартинигоробині, з хижих — лунь очеретяний і боривітер, є багато інших видів птахів. Місце відпочинку гуски сірої під час її перельотів.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська