Патріотичні об’єднання Тернопільщини проти політичного тиску на ПЦУ

25 червня громадські організації та патріотичні об’єднання Тернопільщини прийняли звернення до президента України Володимира Зеленського, генерального прокурора Ірини Венедіктової та народних депутатів України з приводу неприпустимості використання правоохоронних органів для політичного тиску на Православну Церкву України.

У форматі круглого столу вони обговорили сучасні виклики, які стоять перед країною.

“Відкриття кримінальної справи проти п’ятого президента України, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка – спроба поставити під сумнів законність отримання Томосу та утворення Православної Церкви України повністю лягає в канву проросійського реваншу. Адже Москва не зацікавлена в тому, щоб в Україні була автокефальна православна церква. Тому РФ через своїх агентів впливу, таких, як Добкін та інші «вкидує» відповідні меседжі, – зазначив голова Тернопільської міської організації партії “Європейська Солідарність” Віктор Шумада.

Віктор Шумада також наголосив, що процес утворення ПЦУ є історичним і надзвичайно важливим кроком для України. Адже це об’єднало православних віруючих країни – дві церкви УПЦ КП та УАПЦ злилися в одну, окрім цього, більше тисячі громад перейшли з УПЦ МП.

“На жаль, зараз відслідковується тенденція, що теперішня влада не підтримує і не надає сприяння громадам щодо переходу з УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України. Саме через відсутність такої підтримки перереєстрація статутів релігійних громад не відбувається на даний час активно”, – зазначив Віктор Шумада.

Політик також наголосив, що судова система України має працювати в інтересах нашої держави, а не на користь окремих олігархів і РФ. А політичні переслідування влади і дії, які можуть  розпалити міжрелігійну ворожнечу, є вкрай небезпечними для країни.

“Ми звертаємося до центральної влади і вимагаємо негайно припинити тиск на церкву, припинити політичні переслідування і дії, які несуть великі загрози для нашої країни. Закликаємо діяти не на користь ворога, а винятково на збереження фундаментальних  цінностей та досягнень нашої держави”, – зазначив Віктор Шумада.

Як повідомляла “обласТь”, КОМАНДА ЄС РОЗДАЛА НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ПОНАД 3 ТИСЯЧІ ПРОДУКТОВИХ НАБОРІВ


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська