Пенсіонерам Тернопільщини підвищать пенсії

Майже 185 500 пенсіонерів Тернопільщини з 1 грудня отримуватимуть підвищені пенсії. Середня сума підвищення в області – 73 гривні. Про це Суспільному розповів заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Володимир Івахов.

За його словами, пенсійні виплати збільшаться у зв’язку із зростанням мінімальної зарплати.

“Перерахунок пов’язаний з тим, що відповідно до Закону України “Про державний бюджет” на 2021 рік із 1 грудня зростуть розміри прожиткового мінімуму для різних категорій населення. Зросте також і розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1 854 грн до 1 934 грн – на 80 гривень. Зросте і максимальний розмір пенсій, оскільки він обмежується 10 прожитковими мінімумами. Оскільки зріс прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, відповідно збільшилася і максимальна пенсія в Україні до 19 340 гривень. Виходячи із того, що проведено зміни прожиткового мінімуму, то з 1 грудня цього року органами Пенсійного фонду проведено перерахунок складових пенсійних виплат, які базуються на розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Це стосується мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормовий стаж, надбавки до пенсії за особливі заслуги, а також щомісячної адресної допомоги особам з інвалідністю, учасникам війни і бойових дій. У зв’язку з підняттям прожиткового мінімуму з 1 грудня в області перераховані пенсії для 239 300 осіб з них пенсійні виплати підвищилися для 185 тисяч пенсіонерів. Середній розмір підвищення складає 73 гривні”, – каже Володимир Івахов.

Також провели перерахунок пенсійних виплат непрацюючих пенсіонерів, яким 65 і більше років.

“За наявності стажу роботи у них (30 років у жінок і 35 років у чоловіків). Законодавством визначено, що для цієї категорії осіб розмір пенсії за віком не може бути меншим 40% від мінімальної заробітної плати на відповідний рік. Оскільки в Україні зросла мінімальна плата з 6 000 до 6 500 тисяч, то мінімальний розмір пенсій зазначеним особам збільшено з 2 400 до 2 600 гривень. Для тих пенсіонерів, які працюють, перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати буде здійснюватися після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності. Таким чином, на Тернопільщині після перерахунку 73 900 пенсійних справ, майже 71 500 пенсіонерів отримали підвищення пенсій. Середній розмір підвищення пенсійної виплати для цієї категорії громадян склав 255 гривень 40 копійок”, – каже Володимир Івахов.

Окрім підвищення мінімального розміру пенсії, з 1 грудня зростуть усі доплати, розрахунок яких проводиться відповідно до прожиткового мінімуму. А це надбавки за понаднормовий стаж, надбавки та підвищення учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги та інші.

Перерахунки пенсій проведено в автоматичному режимі. Підвищені виплати пенсіонери області зможуть отримати з 4 до 9 грудня. Про це розповів Володимир Івахов.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська