Перевірили якість води у пунктах розливу в Тернополі: чи безпечно користуватись водоматами

У Тернополі відбувся контроль якості та безпечності води у водоматах.

Про це повідомили у ГУ Держпродспоживслужби у Тернополі.

Контроль якості питної води з водоматів має критичне значення для захисту здоров’я населення від потенційних отруєнь, інфекційних захворювань та хронічних  інтоксикацій.

Вибірковий плановий відбір проб води з пунктів розливу води (водоматів) щорічно проводять фахівці управління, щоб дослідити її якість та безпечність.

На території Тернополя реалізацію питної води із пунктів розливу води здійснюють п’ять суб’єктів господарювання під торговими марками «Це моя вода», «Водограй – 2700-БС» («Джерелo – Н2О»), «Долина плюс», «Джерело Зарваниці», «Euro Voda»), які стоять на обліку в районному управлінні Держпродспоживслужби.

Вибірковий відбір проб води здійснено 16 липня з 5 пунктів розливу води на території Тернополя.

«За результатами дослідження всі проби води відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Слід зауважити, що в 2022 році було проведено відбір взірців води із восьми водоматів, де 1 взірець води не відповідав нормативним вимогам за мікробіологічними показниками. У 2023-2024 роках з 8 водоматів – по 1 взірцю не відповідало за мікробіологічними показниками щороку», – зазначили в управлінні.

Щоб споживати безпечну воду фахівці управління надали рекомендації для населення:

  • Купуйте воду лише у перевірених пунктах, які мають інформаційний листок із зазначенням інформації щодо її виду (оброблена, необроблена (природна), штучно-мінералізована, штучно-фторована, штучно-йодована, з оптимальним вмістом мінеральних речовин, газована чи негазована тощо), складу (“вода питна” та перелік уведених речовин, зокрема консервантів, макро- та мікроелементів), умов зберігання, дати виготовлення, найменування, адреси та телефону виробника і місця її виготовлення, виду вихідної води, місце знаходження підземного джерела питного водопостачання та номера і глибини свердловини, посилання на нормативний документ, згідно з яким виготовлено питну воду та результати останніх лабораторних досліджень.
  • Звертайте увагу на стан санітарного-технічного утримання водомату (чистоту, справність тощо).
  • Не зберігайте воду понад 24 години, особливо влітку, навіть у прохолодному місці.
  • У випадку появи нехарактерного смаку, запаху або каламутності води – утримайтеся від її вживання.

У випадку встановлення факту наявності пунктів розливу води (водоматів), що не відповідають вище зазначеним вимогам та з метою  запобігання виникнення інфекційних захворювань варто звертатися в органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби.

 

img_204ebe58df56ce043cccba987dd919fc_1.png


Мітки: ,

Джерело | Тернополяни

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська