Шахрайські схеми зазвичай однакові. Зловмисники телефонуют або пишуть продавцям товарів у месенджери, висловлюють зацікаленість та повідомляють про оформлення покупки через сервіс доставки. Для отримання коштів вони надсилають посилання, перехід за яким та введення особистих даних з карткою нібито необхідні для завершення транзакції.
Четверо продавців стали жертвами такої афери. Вони втратили свої заощадження замість того, щоб отримати оплату за товари. Шахраї викрали понад 9000 гривень у 19-річного хлопця, 84 000 гривень у 61-річного чоловіка, 14 000 гривень у 40-річної жінки та 83 000 гривень у 18-річної дівчини.
Не оминули шахраї і покупців. Двоє тернополян втратили по 3000 гривень, замовляючи дитячий візок та плаття, так і не отримавши товар.
Правоохоронці внесли дані події до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Триває розслідування для встановлення зловмисників.
Поліція Тернопільщини застерігає користувачів онлайн-оголошень: не переходьте за підозрілими посиланнями, не вводьте особисті дані на невідомих сайтах, а передоплату здійснюйте лише перевіреним продавцям або користуйтесь післяплатою.
Мітки: аферисти