Працівники ОДА прибирають берег тернопільської річки Серет

З нагоди Міжнародного дня чистих берегів, 16 вересня, в Тернопільській області триває акція, мета якої – допомогти водним об’єктам Тернопільщини стати чистішими.
У треті вихідні вересня  мільйони волонтерів у всьому світі, із понад 150 країн, долучаються до глобального прибирання берегів водойм. Цьогоріч  прибирання тривають з 16 до 30 вересня за підтримки Європейського Союзу та Програми розвитку ООН.

“Понад 50 людей із обласної адміністрації та офісу водних ресурсів долучились до сьогоднішнього еко-заходу. Його мета – вберегти від забрудення річки, ставки і озера, а також нагадувати людям про важливість збору відходів після відпочинку”, – зазначив заступник голови ОДА Володимир Важинський.

Працівники ТОДА спільно із представниками регіонального офісу водних ресурсів області прибирають сьогодні у трьох місцях Тернопільщини.

“Ця акція буде проходити по всій території області. Сьогодні ми вибрали таких три локації, це: Тернопільський Став біля Водної арени, місто Скалат- Скалатський став, також Ланівці – річка Горинь. Ну, і звичайно, у всіх громадах, де є водойми теж відбуватиметься прибирання. Голови громад організовують еко-толоки, для того, щоб мешканці прибирали прибережні зони”, – розповідає  в.о. начальника регіонального офісу водних ресурсів Назар Хрущ

Нагадаємо, під час заходів до Міжнародного дня чистих берегів, в різних країнах світу, організовують акції на узбережжях річок, морів та океанів з метою запобігати забрудненню побутовими відходами водних ресурсів. Подію започаткували в 1986 році та з кожним роком він набуває все більшої необхідності.

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська