Презентували перший україномовний путівник по Збаражу

У ефірі телеканалу «Тернопіль1» відбулася презентація першого україномовного путівника по Збаражу і околицях “Збараж полікультурний”.
Глядачам програми «Аргументи» видання представив його автор – відомий краєзнавець Руслан Підставка.
«Для певної категорії критиків хочу відзначити, що слово “полікультурний”, крім значення “той, що об’єднує багато культур”, може мати і інший зміст – “той, що має в собі багато культури”… і толерантності», – зазначив Руслан Підставка.
Він розповів, що до цього схожий за тематикою путівник було видано ще в далекому 1934 році!
Тоді керівник Збаразького відділення Подільського туристично-краєзнавчого товариства і заступник керівника Збаразького повітового відділу, магістр Генрик Сьляскі в Тернополі видав перший туристичний путівник по Збаражу під назвою “Zbaraż w przeszłości i teraźniejszości. Opis historyczno-krajoznawczy powiatu z 14 ilustracjami”.
Ця книжечка стала для краєзнавців незамінним провідником у минуле містечка міжвоєнного періоду, хай навіть з відповідною (може, деколи трохи і тенденційною) точкою зору.
Видання «Збараж полікультурний»”, яке побачило світ у видавництві «Мандрівець» має зацікавити як збаражчан, так і гостей громади, адже зібрані в ньому факти, світлини, картосхеми промовисто розповідають про особливий дух та історію цього краю, пам’ятник, які збереглися до наших часів і є місцевими туристичними магнітами.

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська