Про чорнобильців згадали в Тернопільській ОДА (відео)

Голова обласної державної адміністрації Володимир Труш провів зустріч у режимі відеозв`язку з головою Тернопільської обласної організації інвалідів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна», ліквідатором аварії на ЧАЕС (категорія І) Олександром Деркачем.

«26 квітня Україна вшановує 34-ті роковини Чорнобильської катастрофи. Традиційно у ці дні і в нашій області відбуваються мітинги-реквієми щодо вшанування пам’яті ліквідаторів та жертв катастрофи. Але цьогоріч, у зв’язку з карантином, участь у заходах обмежена. Напередодні цього дня хотілося б потиснути вашу руку, подякувати за вашу жертовність і витримку під час тих подій», – зазначив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш.

Олександр Деркач щиро подякував голові ОДА за таку зустріч. Відтак він поінформував, що всі соціальні виплати жителі області, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, отримують вчасно.

Володимир Труш наголосив, що завжди готовий підтримати та допомогти членам організації. Також домовилися про зустріч після завершення карантину для обговорення проблемних питань, з якими найчастіше стикають члени обласної організації ВГОІ ««Союз Чорнобиль Україна».

Скайп-зв'язок

⚠️ Навіть через 34 роки ми не маємо права забути людей, які ціною власного життя і здоров'я усували наслідки одної з найбільших катастроф – вибуху на Чорнобильській АЕС. Напередодні річниці поспілкувався з головою Тернопільської обласної організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна» Олександром Деркачем. Хоч і скайп-зв'язком, але це не впливає на результат розмови. Я почув проблеми ліквідаторів і готовий підтримати їхні пропозиції. Після карантину знову зустрінемось, але вже у ширшому колі і з конкретними напрацюваннями.

Опубліковано Володимир Труш Субота, 25 квітня 2020 р.

Як повідомили в департаменті соціального захисту облдержадміністрації, в Тернопільській області на обліку перебуває 40 333 особи, яким встановлено статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З них – 2 202 учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, в тому числі – 447 осіб з інвалідністю; 29 учасників ліквідації ядерних аварій, з них 3 особи з інвалідністю; 32930 потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, евакуйованих із зони відчуження та переселених із радіоактивно-забруднених територій, з них – 463 особи з інвалідністю; 5171 дитина, потерпіла від Чорнобильської катастрофи.

Крім того, в області на обліку перебуває 562 вдови померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.


Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська