Про розвиток ментального здоров’я говорили сьогодні в Тернопільській ОВА

Сьогодні під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Першої леді Олени Зеленської відбулось розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання фахової психологічної допомоги особам, які постраждали від війни.
Участь у заході онлайн взяв начальник Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш та директорка департаменту охорони здоров’я ТОВА Ольга Ярмоленко. Під час засідання обговорили втілення проєктів, які реалізують на всіх рівнях з метою надання необхідної психосоціальної підтримки українцям.
У зв’язку зі зростаючою потребою в послугах у сфері психічного здоров’я в умовах повномасштабної війни та з метою поліпшення доступу українців до професійних послуг в галузі охорони ментального здоров’я за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської та за підтримки Кабінету Міністрів України реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров’я ,,Ти як?ˮ.
На Тернопільщині завжди приділяли увагу наданню психологічної, соціальної, психіатричної, освітньої, реабілітаційної допомоги населенню. З метою підвищення якості ментального здоров’я в регіоні було впроваджено ряд заходів. Серед яких:
– у Заліщицькій громаді відкрито Центр здоров’я та психосоціальної підтримки з двома сучасними кабінетами та п’ятьма філіями, де всі охочі, зокрема, внутрішньо переміщені особи та військовослужбовці, які повернулися із зони бойових дій, можуть отримати безкоштовно психосоціальні послуги.
– на базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини Великогаївської громади відкрито центр психічного здоровʼя, у якому працюють психолог та соціальний працівник. Усі жителі громади, внутрішньо переміщені особи та військовослужбовці мають змогу звернутися у центр й отримати кваліфіковану психологічну допомогу і підтримку.
В процесі реалізації програми з підтримання ментального здоров’я планується:
– створення Центрів Ментального Здоров’я, які надаватимуть послуги психологічної допомоги. Ці центри знаходитимуться у громадах області, забезпечуючи доступність допомоги для всього населення;
– підвищення обізнаності – інформаційні кампанії та освітні проекти, спрямовані на підвищення обізнаності громадян щодо ментального здоров’я, розпізнавання симптомів та доступу до допомоги;
– психосоціальна підтримка, яка передбачає забезпечення доступу до психосоціальної допомоги, включаючи психотерапію, консультування та групові зустрічі для подолання стресу та травм для тих, хто пережив важкі події, такі як військові або природні катастрофи.

Мітки: ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська