Провели чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги Тернопільщини

Одинадцятий чемпіонат бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги Тернопільщини відбувся 22 жовтня.

Участь у чемпіонаті взяли 10 команд екстреної меддопомоги: 8 районних та 2 тернопільські, розповів генеральний директор Центру ЕМД та МК Михайло Джус.

«Змагання відбулись на базі обласного Центру, завдяки співпраці з кафедрою невідкладної та екстреної меддопомоги Тернопільського медуніверситету, після проведення науково-практичної конференції «Організація та сучасний алгоритм надання екстреної та невідкладної медичної допомоги, – підкреслив Михайло Джус.

Змагались учасники чемпіонату у чотирьох конкурсах.

У «Фатальному ударі» команди надавали допомогу потерпілому з електротравмою та раптовою зупинкою серця, де проводили серцево-легеневу реанімацію та післяреанімаційну терапію.

У другому конкурсі «Халепа» було змодельовано ситуацію, де потрібно надати допомогу потерпілому, якого 10 хвилин тому збило авто.

У третьому випробуванні «Не все так просто» медики мали врятувати й негайно госпіталізувати 69-річну пацієнтку з коронавірусною хворобою, у якої раптово розвинувся діабетичний кетоацидоз.

І завершальний четвертий конкурс «А я це знаю!» складався із 10 тестових завдань, командам потрібно було вибрати правильну відповідь згідно з чинними протоколами лікування пацієнтів.

За результатами суддівського оцінювання переможцем чеміпонату стала команда з Чорткова: фельдшер Наталя Правіцька, фельдшер Володимир Гірус, водій Володимир Атаманчук. Друге місце присудили тернопільській команді з підстанції №1: фельдшер Юрій Смоляк, фельдшер Антон Дем’янчук, водій Юрій Колісник. І третє місце посіла команда з Підгайців: фельдшер Марія Михайлюк, сестра медична Галина Кішко,водій Андрій Бачинський.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська