Приймають заявки на конкурс “Місцеві ініціативи для розвитку громад”

Мета конкурсу “Місцеві ініціативи для розвитку громад”, заявки на участь в якому приймають до 10 березня 2020 року, – активізація мешканців громад та залучення їх до прийняття рішень і реалізації розвиткових ініціатив у громадах  для вирішення актуальних проблем.

“Ідеї проєктів мають відповідати пріоритетам включеним до стратегій розвитку громад, розроблених спільно з програмою DOBRE та бути націленими на конкретні потреби мешканців. Перевагою проєктів буде залучення мешканців до розвитку громад, активізація тих груп, які дотепер були менш активними. Важливими елементами проєктів повинні бути оцінювання потреб в тих чи тих ініціативах, колегіальне і демократичне прийняття рішення про проєкт, участь мешканців у плануванні та впровадженні проєктів”, – повідомляють на сайті Тернопільської обласної ради.

Проєктна діяльність може включати, але не обмежуватись, такими темами:

  •                          –  Згуртування громади та активізація мешканців на користь громади;
  •                           – Промоція наявних у громаді механізмів участі мешканців у прийнятті рішень;
  •                            – Започаткування в громаді нових соціальних практик та послуг;
  •                            – Захист довкілля, розвиток екологічного мислення і практик;
  •                           –  Нові ЗМІ для громади (навчання + створення медіа-продукту);
  •                            – Інформаційно-просвітницькі кампанії, спрямовані на вирішення проблем в громаді;
  •                            – Неформальна освіта для дорослих та молоді.
  •                            – Захист та просування прав людини (зокрема уразливих груп);
  •                            – Здійснення громадського контролю та моніторингу діяльності місцевих органів влади;
  •                            – Налагодження комунікації та взаємодії між громадськістю та місцевими органами влади.

Залучення мешканців з різних населених пунктів громади до проєктної діяльності буде перевагою. Також перевага надаватиметься проєктам, які передбачатимуть використання наявних у громаді механізмів участі громадян у прийнятті рішень.

Заявки можуть подавати зареєстровані місцеві громадські організації та об’єднання громадян, ініціативні групи громад, включно із молодіжними організаціями чи радами, з громад-партнерів програми DOBRE. Кожен заявник може подати один і більше проєктів, але отримати підтримку для реалізації лише одного з них.

До конкурсу допускаються проєкти, які будуть реалізовуватися кількома організаціями, а також проєкти міжмуніципального співробітництва.

Максимальний розмір підтримки для проєктів з однієї громади – еквівалент 5000 доларів США. У разі відсутності якісних заявок, які відповідають усім критеріям, може бути прийняте рішення про нефінансування жодного проєкту з громади. Заявник повинен надати власний внесок у виконання проєкту у розмірі 10% від загального бюджету проєкту. Власний внесок може бути як у грошовій, так і негрошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами чи спонсорами, або місцевими мешканцями. У проєкті дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більше 30% (комунальні, зарплата координатора проєкту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу).

Тривалість проєктів – до 3-ох місяців (1 квітня – 30 червня 2020 року).

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнені форми заявки – Аплікаційна форма і бюджету – Бюджет, а також документи, які підтверджують власний внесок. Заявки (у форматі Word і Excel (для бюджету) та відскановані у форматі PDF) приймаються на електронну адресу: office@zurc.orgз темою листа «Конкурс проєктів _НАЗВА ОРГАНІЗАЦІЇ_НАЗВА ОТГ».

Заявки від громад 3-ої когорти (на Тернопільщині це Зборівська ОТГ, Золотниківська ОТГ, Лановецька ОТГ, Борщівська ОТГ, Підволочиська ОТГ, Хоростківська ОТГ) приймаються до 23 год. 59 хв. 10 березня 2020 року.

Запитання про конкурс приймаються на електронну адресу uliana.voloshynivska@zurc.orgабо за телефоном 097 808 96 06. Контактна особа – Уляна Волошинівська.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська