Росія намагається використати припинення вогню і майбутні мирні переговори для захоплення нових територій в Україні та встановлення проросійського маріонеткового уряду в Києві.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики згадують публікацію Bloomberg, в якій агентство з посиланням на джерела у Москві повідомило, що Кремль «розраховує на те, що президент США Дональд Трамп укладе прийнятну мирну угоду в Україні», але готовий продовжувати війну, якщо не зможе досягти своїх цілей шляхом переговорів із Вашингтоном.
У щорічній оцінці загроз, підготовленій Офісом директора національної розвідки США (ODNI), зазначається, що Росія використовує свій контроль над ініціативою на всьому театрі воєнних дій та поточні політичні й інформаційні зусилля на тлі переговорів про припинення війни в Україні для досягнення значних поступок з боку України та Заходу.
У звіті ODNI йдеться про те, що Путін, ймовірно, більш готовий прийняти ризики тривалої війни, аніж погодитися на такий варіант завершення війни, який Росія вважатиме невигідним для себе. Також зазначається, що Путін «здається рішучим і готовим заплатити дуже високу ціну за перемогу в той час, який він вважає визначальним у стратегічному змаганні Росії зі Сполученими Штатами, світовій історії та своїй особистій спадщині».
Мрії Путіна про капітуляцію
Зазначається, що Путін продовжує прагнути до капітуляції України як дипломатичними, так і військовими засобами. Така думка американської розвідки узгоджується з оцінкою ISW про те, що Путін використовує поточні переговори, аби отримати додаткові поступки від України та Заходу в рамках свого довгострокового прагнення до повної капітуляції України.
Окрім цього наголошується, що Росія стикається зі значними військовими та економічними викликами, які можуть серйозно поставити під сумнів її здатність вести війну проти України. У звіті ODNI зазначено, що РФ зазнала значних втрат в Україні, а нині зіштовхнулася з проблемою низької якості своїх новобранців. Також зауважується, що російська економіка стикається зі значними викликами, оскільки Росія продовжує намагання збалансувати розподіл ресурсів між оборонним промисловим виробництвом і цивільним сектором.
Окремо ISW згадує заяви з виступу в Сенаті США генерала Крістофера Каволі, головнокомандувача Об’єднаних сил НАТО в Європі. Він заявив 3 квітня, що Росія втратила в Україні понад 4 тис. танків. Каволі нагадав, що Москва розпочала війну, маючи близько 13 тис. танків, тож кількість потенційно придатних танків у її законсервованих резервах «починає наближатися до кінця».
Генерал також зазначив, що Росія розширила свої можливості з виробництва снарядів, крилатих ракет і безпілотників FPV. За його словами, Росія готується або продовжувати наступальні операції в Україні, або почати майбутню кампанію проти якоїсь із країн-членів НАТО.
Мітки: війна з росією, інститут вивчення війни, росія