Рятувальники Тернопільщини нагадали, що треба робити під час підтоплення

Управління ДСНС України в Тернопільській області нагадало жителям Тернопільщини про правильні дії при загрозі підтоплення та під час повені.

У випадку загрози підтоплення або раптового затоплення під час проходження паводка необхідно:
– постійно прослуховувати засоби масової інформації про обстановку яка склалася на даний час;
– зберігати спокій, уникати паніки;
– забрати заздалегідь підготовлені документи, цінності та гроші, ліки, продукти на три доби, туалетні приналежності, теплі й інші необхідні речі.

“Надайте допомогу дітям, інвалідам і людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу. Перед виходом з будинку виключіть електро- і газопостачання, погасіть вогонь у печах, по можливості підніміть меблі та речі з підлоги. Закрийте вікна й двері будинку, якщо є час – закрийте вікна та двері дошками (щитами). Заздалегідь відправте (переведіть) живність у безпечні місця. За можливості негайно покиньте зону підтоплення, у випадку, якщо ви не встигли цього зробити, підніміться на верхні поверхи або горище”, – радять рятувальники.

До прибуття допомоги треба залишатися на верхніх поверхах, горищах, сигналізувати рятувальникам, щоб вони змогли швидко вас знайти. Перевірте, чи немає поблизу потерпілих, за можливості, допоможіть їм.

Перебуваючи в машині, уникайте їхати затопленою дорогою. Якщо ви потрапили в зону підтоплення, а машина зламалася, покиньте її та викличте допомогу. Якщо ви потрапили у воду, скиньте із себе важкий одяг і взуття, скористайтеся будь-якими плаваючими поблизу предметами, які можна використати до прибуття допомоги.

Як повідомляла “обласТь”, ЗЛИВИ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ. НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ЗАТОПИЛО МІСТЕЧКО (ФОТО)


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська