У бактеріологічному підрозділі клініко-діагностичної лабораторії Чортківська центральна міська лікарня цього року проведено вже 2 137 бактеріологічних досліджень. Позитивний результат виявлено у 864 пацієнтів.
Виходячи із наявних результатів, спеціалісти лікарні зауважують, що наразі продовжує спостерігатися тенденція антибіотикорезистентності виділених бактерій, що свідчить про самолікування пацієнтів антибіотиками, а також нераціональне їх використання.
Далі трішки медичної термінології та неприємної статистики. Наприклад, золотистий стафілокок, який поширений в нашому регіоні, в більшості випадків не чутливий до макролідів (азитроміцин, еравациклін), цефалоспоринів, пеніциліні, фторхінолонів (ципрофлоксацин, левофлоксацин, норфлоксацин).
Грам-бактерії, такі як кишкова паличка, клебсієла, протей – на 50-65% не чутливі до цефтріаксону, цефтазидиму, цефуроксиму, цефотаксиму; на 80% не чутливі до амоксициліну з клавулановою кислотою; на 35% не чутливі до препаратів фторхінолонового ряду.
Деколи у пацієнтів висівається мікс культур (бактерій та грибів, або двох різних груп бактерів), в таких випадках необхідне комбіноване лікування для повного та швидкого одужання.
Тому при інфекційному захворюванні доцільно проводити дослідження біоматеріалу пацієнта на наявність чи відсутність бактеріальної інфекції в організмі та при потребі підібрати антибактеріальний препарат, який буде ефективним саме при цьому захворюванні.
Ми ж вкотре закликаємо не займатись самолікуванням, особливо антибіотиками. Це небезпечно для вашого здоров’я. Довірте своє здоров’я нашим спеціалістам!
Мітки:
антибіотики,
здоров'я,
медицина,
самолікування Джерело | Чортківська міська рада