Шахраї через інтернет ошукали двох жителів Тернопільщини

Майже не щодня працівники поліції документують нові факти шахрайства вчиненні щодо жителів нашого краю. Схеми старі, а потерпілі нові.  Лише протягом доби двоє громадян потрапили на гачок аферистів, які розмістили в мережі інтернет неправдиві оголошення про продаж того чи іншого майна.
Аферисти перед відправкою товару поштою просять або аванс, або 100%-ву передоплату. Після надходження грошей псевдопродавець зникає вимикаючи телефон й видаляючи допис. За такою шахрайською схемою потерпіла жителька обласного центру. Вона перерахувала 55000 гривень за купівлю автомобільних коліс, а товар так й не отримала. Від аналогічної афери потерпіла й мешканка Теребовлянського району. Майже 4000 гривень жінка перерахувала пройдисвіту за неіснуючий засіб зв’язку.
Відомості про події внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 ККУ – шахрайство, – повідомили у відділ комунікації поліції Тернопільської області.
Правоохоронці нагадують краянам, що перш за все необхідно перевіряти інформацію про продавця або покупця. Найпростіше – “вбити” наявну у вас інформацію (прізвище, номер телефону, номер картки) в пошуковик і перевірити, чи є про нього відгуки в інтернеті. Перед тим, як відправити передоплату за товар, зверніть увагу на дату реєстрації продавця на майданчику. Якщо він зареєстрований не більше пари місяців, а, тим більше, пари тижнів – це привід насторожитися.
Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте телефонуйте на лінію «102».

 


Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська